Etioopia on võitnud naiste 3000 m jooksu kolmedel sise-MM-võistlustel järjest. 2003. aastal sai esikoha Berhane Adere ja kaks aastat tagasi Meseret Defar. Moskvas polnud 22-aastane Defaril tiitli kaitsmisega probleeme ja tänu viimase ringi tempomuutusele tuli võit enam kui 3-sekundilise eduga.

Defar finiðeeris ajaga 8.38,80 ja edestas kolm nädalat tagasi maailmarekordi 8.27,86 püstitanud venelannat Lilija Ðobuhhovat 3,38 sekundiga. Pronksi sai Euroopa sisemeister Lidia Chojecka Poolast, kes heitluses viimasele poodiumikohale lõi Sentayehu Ejigut Etioopiast ja Olesja Sõrjovat Venemaalt.

Kokku on Defaril täiskasvanute tiitlivõistlustelt nüüd viis medalit. Lisaks kahele sisekullale 3000 m jooksus on tal veel samalt alalt ette näidata pronks 2003. aastast. Staadionil on etiooplannal kirjas Ateena olümpiavõit 5000 m jooksus ja hõbemedal Helsingist samuti 5000 meetris.

Pikamaajooksudes alati tugevad venelannad on 11 sise-MM-i jooksul suutnud 3000 m distantsi võita vaid kahel korral. Moskvas saadi hallitingimuste tiitlivõistluste naiste pikimal jooksumaal hakkama ilma eeljooksudeta. Starti lubati 13 jooksjat, alla 9 minuti sai neist aja 9.