Jalgpalli MM-finaalturniiri aastal pidanuks suursündmuseks kerkima Itaalia tiitel. Paraku varastas show prantslane Zinedine Zidane, kes samas finaalmatðis lõi peaga itaallast Marco Materazzit. Juhtunut nägi otseülekandes miljard televaatajat.

Enamike fännide silmis jäid mustaks nii Materazzi kui Zidane. Itaallane selle eest, et ta kuulsat vastast solvas, Zidane selle eest, et ta külma närvi kaotas.

Professionaal ei tohi enesevalitsust kaotada

Zidane oli juba varem teatanud, et lõpetab karjääri MM-finaalturniiril. Siis ta veel ei teadnud, et Prantsusmaa jõuab finaali.

Mõni minut enne saatuslikku pealööki põrutas Zidane palli latti. Tabanuks see löök, võinuks Zidane lahkuda kõigi aegade suurimana – 1998 viisid tema kaks väravat Prantsusmaa kullale ja nüüd taganuks ta lisaajal 2:1 võidu.

Siis, kümme minutit enne lisaaja lõppu, see juhtuski. Kohtunikul ei jäänud muud üle, kui Zidaneÿile punast kaarti näidata. Prantsusmaa kaotas penaltiseerias.