Kohtla-Järve spordikeskuse staadionil peetud Ida-Virumaa aastajooks 2006m kolmanda etapi võitsid kohalik sportlane Aleksei Markov ja Helen Schmidt Toila vallast, kes olid olnud edukaimad ka esimesel, mai lõpus Vokas peetud võistlusel. 2006 meetri distantsil saavutasid sportlased ajaks vastavalt 5.50,2 ja 7.32,2.

Meeste esikolmik sarnanes täpselt esimese etapi omale, Markovile järgnesid Heinrich Sillang (6.07,0) ja Sergei Malahhov (6.10,8). Kõik kolm esindavad Kohtla-Järve spordiklubi Mitð.

Naistest sai teise koha võitja noorem õde Kairi Schmidt (7.34,3) ja kolmanda koha Dþulia Agatðjova (7.50,5) Sillamäelt.

Kokku osales kolmandal etapil suvealguse kuumas ilmas 51 jooksja. Kolmapäevase õhtu jooksul anti veerandtunniste vahedega kaheksa starti erinevatele tugevusgruppidele. Etapi protokoll ja pildid on toodud Ida-Virumaa spordiliidu kodulehel www.sportiv.ee.

Järgmine, neljas etapp toimub 19. juulil Narva staadionil. Esmakordselt Ida-Virumaa erinevatel staadionidel toimuva seeriajooksu eelviimane etapp toimub 2. augustil Iisakus ja viimane, kuues etapp 16. augustil Avinurmes. Igal jooksjal läheb arvesse kolme parema etapi tulemus, kokkuvõttes antakse
võidukarikad iga aastakäigu parimale mehele ja naisele.

Sel nädalal peetakse Kohta-Järve spordikeskuse staadionil teinegi jooksuvõistlus. Eeloleval pühapäeval toimuvad seal XI Mart Vildi auhinnavõistlused, millega ühtlasi tähistatakse 1500 m jooksu Eesti rekordi