New Yorgis peetud Reebok Grand Prix'l püstitas Mesereth Defar (pildil) Etioopiast uue maailmarekordi 5000 m jooksus. 22-aastane Ateena olümpiavõitja jooksis viimase ringi 61 sekundiga, sai ajaks 14.24,53 ja sõi sekundiga senist tippmarki. 100 m jooksudes võidutsesid Marion Jones (11,06) ja Justin Gatlin (9,87).

Senine tippmark kuulus 1,15 sekundit nõrgema ajaga Türgi esindajale Elvan Abeylegessele ja oli joostud kaks suve tagasi. Teise koha sai New Yorgis Workitu Ayanu samuti Etioopiast, kes kaotas pea poole minutiga.

Helsingi MM-il jäi värkse maailmarekordiomanik sekundiga alla kaasmaalannale Tirunesh Dibabale ja pidi leppima hõbemedaliga. Kahel talvel on Defar üritanud teha maailmarekordit ka hallis, kuid seni pole suutnud Berhane Adere aega 8.29,15 3000 m distantsil üle joosta.

Jonesi vatased vihmasel ja tuulisel staadionil olid kõvast puust - valitsev maailmameister Lauryn Williams, 200 m olümpiavõitja Veronica Campbell ja 2003. aasta maailmameister Torri Edwards. Pärast valestarti näitas 30-aastane Jones oma võimu ja 60 m kohal kõrvale vaadates seal konkurente enam polnud. Teiseks tuli Campbell 11,11-ga, Williams sai 11,44-ga alles viienda koha. Jones kordas enda tänavust parimat, mille ta jooksis hooaja avavõistlusel Mehhikos. Enne Indianapolises toiuvaid USA meistrivõistlusi teeb kolmekordne olümpiavõitja ühe stardi 200 meetris ka Euroopas.

Gatlini, kes pole tänavu veel kordagi üle 10 sekundi aega näidanud, järel sai teise koha Tyson Gay 10,04-ga.