Pavel Loskutov võitis kaheksandat korda ümber Viljandi järve jooksu. 36-aastase valgalase esikoht tuli uue rajarekordiga 34.58.

Kaks aastat tagasi Loskutovi poolt püstitatud eelmisest tippmargist 35.17 sai 77. korda peetud populaarsel jooksuüritusel jagu ka Soomet esindav keenialane Francis Kirwa, kes lõpetas võitjast 12 sekundit hiljem. Loskutov võitis ka mõlemad jooksu vahefiniðid Huntaugu mäel ja Orika sillal.

Kokku lõpetas Viljandi Spordiliidu ja OÜ Stamina poolt korraldatud 12 km pikkuse distantsi 1653 jooksjat. Teist aastat kavasolnud Energiakõnni rajal osales 216 huvilist.

Kahe kiirema järel lõpetas kolmandana Vjatðeslav Koðelev, aeg 35.50 oli idavirulase Viljandi järvejooksu isiklikust rekordist vaid kolme sekundi jagu nõrgem. Mullune võitja Aleksei Sokolov Venemaalt jäeti 37.46-ga alles seitsmendaks, teda edestasid ka Andrei Sokolov (36.01), lätlane Valerijs Zolnarovics (36.07) ja  Kaupo Tiislär (36.36). Alla 40 minuti tegi järvele tiiru peale 20 jooksjat ja vähem kui tunniga jõudis Viljandi staadionile tagasi 865 osalejat.

Naistest võitis üldjärjestuses 32. koha saanud venelanna Natalja Belova ajaga 41.12. Olga Andrejeva kaotas enam kui nelja ja poole minutiga.

Loskutov on võitnud aastatel 1992, 1996, 1999, 2001, 2002, 2003 ja 2004.