* Pühapäeval võistles Eesti ja Järvamaa kergejõustiku järelkasv Valgas TV 10 olümpiastardi vabariikliku finaali III etapil. Väga edukalt läks võistlus Türi Majandusgümnaasiumi neiul Grete Ðadeikol, kes võitis nooremate tüdrukute kaugushüppe tulemusega 5.12, mis on sarja kõigi aegade rekord nooremate tüdrukute kaugushüppes. Samuti võitis Grete Ðadeiko palliviske tulemusega 47.31. Nooremate tüdrukute kaugushüppe teine koht tuli samuti Järvamaale. Koeru Keskkooli õpilane Ave Lagenõmm sai kirja 4.78, mis oli väärt teist kohta.

Järgmine TV 10 olümpiastardi XXXIV võistlussarja vabariiklik etapp toimub juba sellel pühapäeval Türi linna staadionil. Avamine toimub kell 11:45 ning võistluste alguseks on 12:00.

* Laupäeval ja pühapäeval võistles Kergejõustikuklubi Järvalat esindav Andrei Stepanov Eesti täiskasvanute koondise koosseisus Eesti-Soome-Rootsi mitmevõistluse maavõistlustel Turus. Ta saavutas väga hea punktisummaga 6991 9. koha, millega parandas ta 2003. aastast Jaanus Suvi nimel olnud Järvamaa rekordid kümnevõistluses enam kui 550 punktiga.

Üksikalad esimesel päeval: 100 meetri jooks 11,57; kaugushüpe 6.18; kuulitõuge 13.73; kõrgushüpe 1.94; 400 meetri jooks 51,45.

Üksikalad teisel päeval: 110 meetri tõkkejooks 16,20; kettaheide 44.90; teivashüpe 4.26; odavise 51.36; 1500 meetri jooks 4.33,40.

28.-29.05.05 toimunud EST-FIN-SWE maavõistlusel mitmevõistluses saavutas Eesti meeskond Soome järel ja Rootsi esinduse ees II koha. Suurepärase isikliku rekordi 7515 p püstitas Andres Raja. Päärn Braueri tulemuseks jäi 7189 p. Isiklikust rekordist parema tulemusega lõpetasid ka Andrei Stepanov (6991 p), Ragnar Linnas (6892 p), Mikk-Mihkel Arro (6580 p).

Eesti naiskonna tulemuseks jäi koodarvestuses III koht. Parima eestlasena sai Liina Lukin tulemusega 4672 p 9. koha. Kaugushüppes tulemuseta jäänud Kaie Kand kogus kuue alaga 4605 p ja sai 11. koha. Nädalase vahega teise 7-võistluse lõpetanud Berit Jürgenson kogus 4586 p. Moonika Kallase tulemus oli 4512 p.

* Laupäeval toimusid Türi linna staadionil Eesti noorte meistrivõistlused teatejooksudes, kus osalesid ka Kergejõustikuklubi Järvala ning Kultuuri- ja spordiklubi Alem. Järvalaste parimaks tulemuseks jäi poiste B-klassi 3x1000 meetri teatejooksus KJK Järvala võistkonna (Mikk Maimann, Bert Tippi ja Andrei Veis) saavutatud kolmas koht ajaga 8.46,90, mis on ühtlasi uus Järvamaa noorterekord selles vanuseklassis.
KSK Alemi parima tulemuse eest hoolitsesid B-klassi neiud 3x800 meetri teatejooksus, kus Elisa Kurrikoff, Age Raudsepp ja Kaisa Linno said ajaks 7.43,60, mis tähistab samuti uut Järvamaa noorterekordit.

Martin Parro

Foto Hendrik Lindepuu: Poiste B-klassi 3x1000 meetri jooksu medalikolmik. Pronksil Mikk Maimann, Andrei Veis ja Bert Tippi.