Järvamaa kergejõustiklased on suvel heade tulemustega silma paistnud nii siin- kui sealpool riigipiiri.
Kergejõustikutreener Leonhard Soom märkis, et Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel Kärdlas võitis Rutti Luksepp oma 29. meistritiitli. Seekord seitsmevõistluses. "Ta jooksis 100 meetrit tõkkeid ajaga 14,78, hüppas kõrgust 1.58, tõukas kuuli 12.22, jooksis 200 meetrit 25,37, hüppas kaugust 5.88, viskas oda 37.78 ja jooksis 800 meetrit 2.26,65. Kokku andsid alad 5287 punkti," selgitas ta.

Tütarlaste B-klassi mitmevõistluse võitis Aravete neiu Marili Toots, kes võistles Tallinna klubi Leksi ridades. Soomi hinnangul olid Tootsi üksiktulemused kiiduväärt: 16,04 - 1.53 - 11.54 - 28,33 - 5.35 - 42.11 - 2.32,69 (alade järjestus sama, mis Rutti Luksepal). Kokku andsid alad 4665 punkti, mis on ühtlasi uus maakonna rekord.

Järvalased Jaanus Suvi (Kergejõustikuklubi Järvala), Margus Pirksaar (Tartu Ülikooli Spordiklubi) ja Helen Püümann (Audentese Spordiklubi) osalesid Leedus Kaunases Eesti-Läti-Leedu maavõistlusel kergejõustikus.

Soom ütles, et Jaanus Suvi oli kolmikhüppes isikliku rekordi 15.48 meetriga kolmas. "Sama tulemuse hüppas välja ka teise koha omanik. Paremuse selgitamisel sai määravaks, et Suvi konkurendil oli teine tulemus parem," täpsustas ta.

Margus Pirksaar oli 5000 meetri jooksus 14.57,61-ga neljas ja Helen Püümann 800 meetri jooksus 2.10,35-ga viies.

Helsingis rahvusvahelisel võistlustel Finlandia Junior Games jooksis Türi neiu Grit ?adeiko 80 meetrit tõkkeid ajaga 12,02, mis Soomi ütlust mööda on uus maakonna rekord. "Selline tulemus andis teise koha," märkis ta. Kolmikhüppes võistles ?adeiko esimest korda ja sai kirja 10.87 meetrit, mis tagas neljanda koha. 100 meetri jooksu tasavägises finaalis oli ta isikliku rekordi 12,87-ga kaheksas.

Paide noormees Robert Pikajago läbis 100 meetrit tõkkeid ajaga 14,77 ja tuli kuuendaks.

Soom märkis, et nüüd lähevad noored järvalased Tõrva laagrisse. "Kohe kogunevad kergejõustikumaailma tipud Pariisi maailmameistreid selgitama. On, mida jälgida, sest ka eestlastel on omad ootused," lausus ta.